Skip to main content

Pianki neoprenowe

Współcześni producenci stale konkurują ze sobą w produkcji najróżniejszych rodzajów pianek stosowanych do sportów wodnych, co pozwala na tworzenie ogromnej różnorodności – od cienkich, dziecięcych, do pływania w ciepłej wodzie, po grube (z warstwą gumy) grubości do 1 cm), a nawet suche kombinezony neoprenowe. Niestety, czasami zdarza się, że ludzie spotykają się z sytuacją, w której wyjazd może zostać przerwany lub opóźniony z powodu uszkodzenia pianki. Najczęściej dzieje się to podczas zdejmowania/zakładania lub w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń.

W ten sposób powstają rozdarcia, rozcięcia i dziury, co w efekcie prowadzi do utraty pierwotnych właściwości używanego sprzętu w zakresie utrzymywania temperatury ciała pływaka.

Sprzęt do uprawiania sportów wodnych, w tym pianki, nie jest tani, dlatego po ich uszkodzeniu wiele osób decyduje się na ich naprawę w specjalistycznych serwisach lub we własnym zakresie.

W tym przypadku większość decyduje się na samodzielne rozwiązanie problemu. Naprawa suchego skafandra nie jest procesem trudnym, jednak wymaga pewnych umiejętności i użycia odpowiedniego produktu. W większości przypadków do rozwiązania tego problemu stosuje się klej neoprenowy. Kupić nie jest trudno, ale efekt naprawy może być dowolny, bo każdy „na oko” ustala, czy wlać w rozcięcie, czy nałożyć plaster, nałożyć go z jednej strony, czy z obu stron. Dlatego też zaproponowaliśmy na rynek specjalistyczny produkt do naprawy neoprenu – Ulow Liquid PVC.

Za jego pomocą wystarczy odtłuścić powierzchnię i na wierzch nacięcia wylać warstwę substancji z tuby. Po wyschnięciu, które następuje po 1,5-2 godzinach (a całkowite wyschnięcie trwa około jednego dnia), kombinezon można używać. Proste, prawda? Być może łatwiejsze niż wszystko, co kiedykolwiek słyszałeś o naprawie pianki…

Nasz produkt szybko zyskuje popularność w Europie. Płynny PCV do naprawy pianek jest również używany do naprawy wielu materiałów. Wśród nich tkaniny PCV, trilaminaty (z poliestrową warstwą wierzchnią) i sztuczne skóry, a nawet „niemożliwy do naprawy” poliuretan. Wszystko to udało się osiągnąć dzięki wyraźnej specjalizacji substancji w trakcie jej opracowywania. Wiedzieliśmy, jakie elementy nasz użytkownik naprawi i stworzyliśmy specjalnie do tego kompozycję komponentów. Dodatkowo znając różnorodność kolorów i odcieni np. na imprezach surferskich, oprócz pięciu głównych kolorów, specjalnie opracowaliśmy wersję przezroczystą.

Płynne PCV firmy TM ULOW pozwala wzmocnić szwy, wypełnić pęknięcia, wypełnić dziury, a nawet wypełnić puste przestrzenie, gdy brakuje części materiału. Po wyschnięciu tworzy elastyczne, trwałe połączenie, odporne na działanie promieni ultrafioletowych, temperatur i wielu rozpuszczalników. Oznacza to, że uszkodzenie łatki będzie znacznie trudniejsze niż uszkodzenie samej pianki.

Mamy nadzieję, że ta informacja była dla wszystkich przydatna i że w pełni odpowiedzieliśmy na pytanie: jak skleić kombinezon neoprenowy i jak skleić neopren.

OSTRZEŻENIE! Ulow Płynne PCV nie naprawia RIPSTOP. Ponieważ ten piękny i mocny materiał bazuje na nylonie.